La Resistance de Naja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EOI58 vs. -A-

+4
darkmoor
great_1
massiveattack
Vasek
8 posters

Goto down

Zapojíš se do bojů v případném válečném konfliktu PAZ vs. -A- (+xyz)?

EOI58 vs. -A- Vote_lcap50%EOI58 vs. -A- Vote_rcap 50% 
[ 8 ]
EOI58 vs. -A- Vote_lcap50%EOI58 vs. -A- Vote_rcap 50% 
[ 8 ]
EOI58 vs. -A- Vote_lcap0%EOI58 vs. -A- Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Celkem hlasů : 16
 
 

EOI58 vs. -A- Empty EOI58 vs. -A-

Příspěvek  Vasek Wed Apr 21, 2010 7:01 pm

Soldados,

Atlantida včera vyhlásila válku EOI58. V souladu s pravidly PAZ bychom měli vyhlásit válku -A- i my. Zatím jsme v jednání, zda by byla účast celé koalice vhodná. Atlantida má přeci jen mnoho spojenců, které by mohla vyzvat k reakci na účast aliancí z PAZ.

-A- byla dlouho naším spojencem v koalici SNA a máme s ní nadstandardní vztahy i nyní. Názory na to, jak celý konflikt vzniknul, se překvapivě liší podle toho, která strana vám to vypráví. Wink To je však irelevantní. Projekt PAZ je naším projektem a byl bych nerad, aby selhal podobně jako SNA v případě konfliktu RES vs. DOA (kde selhala především -A-). Jinak řečeno, do války se zapojit budeme muset, pokud o to EOI58 rozhodne, chceme-li si tedy zachovat tvář a udržet koalici PAZ.

Jinou otázkou je, jakým způsobem se do konfliktu zapojit. Osobně bych preferoval diplomatický tlak na obě strany, aby složily zbraně a vyhlásily příměří. Ale netuším, zda je to v této fázi vůbec možné. Pokud bychom válku Atlantidě vyhlásili, pak bych navrhoval, abychom přispěli spojencům především vojáky v obraně, do útoku se nehrnuli a pokračovali v diplomatickém vyjednávání. Přeci jen se jedná o Atlantidu. :-S

Zajímal by mě váš názor na celou věc a také konkrétně, zda jste připraveni a ochotni se bojů účastnit.

Další informace najdete [You must be registered and logged in to see this link.] a taky [You must be registered and logged in to see this link.].

Con respeto,

Vašek


Naposledy upravil Vasek dne Mon May 17, 2010 4:27 pm, celkově upraveno 4 krát (Reason for editing : Prodloužení doby hlasování.)
Vasek
Vasek
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 243
Join date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  massiveattack Wed Apr 21, 2010 7:20 pm

Já jsem byl v kontaktu s jackem Sparowem z -A- a ten mi tvrdil, že provokace byly ze strany EOI, cemuž se dá i věřit, jelikož Atlantida je ekonomicka a EOI je velmi agresivní aliancí, je ale naším spojencem. Já osobně se do konfliktu zapojovat nebudu a ani bych nechtěl celou alianci do toho tahat, jelikož mi to nepřijde jako vyložená agrese, nýbrž spíš jako reakce na provokace. Ještě sem ale zvědav na vyjádření aliance EOI.

Musíme ještě brát v potez, že když se do toho zapojíme, tak si i atlantida přizve nějaké spojence a bude to hodně velký konflikt, takže i když dál víc k ničemu nedojde, je dobré šetřit síru, počítám, že bude stoupat na ceně.

massiveattack
Ultimatus
Ultimatus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 28. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  great_1 Wed Apr 21, 2010 7:34 pm

No to mame z toho, ze vymyslime nadaliancni svazky Smile
fakt nevim jak se zachovat, osobne mam mnohem mnohem vice kontaktu v A.
asi bych eventuelne pomohl v obrane, v utoku ale urcite ne.
great_1
great_1
Supremus
Supremus

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 03. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  darkmoor Wed Apr 21, 2010 7:49 pm

ja jsem proti
valkou se nic nevyresi. Tim ze se do toho dostaneme mi tak akorat zacnou valcit vsichni se vsema a bude konec klidu na ikariamu.
Pocitam ze se na stranu A prida Doa a zacne konflikt na novo.
darkmoor
darkmoor
Supremus
Supremus

Poèet pøíspìvkù : 400
Join date : 02. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  massiveattack Wed Apr 21, 2010 10:48 pm

ZDE VKLÁDÁM SVOU KONVERZACI S JACKEM SPARROWEM, DIPLOMATEM ATLANTIDY. MUSÍM ŘÍCT ŽE POKUD TO TAK JE A ATLANTIDA OPRAVDU CHCE JEN ÚTOČIT NA AGRESORY, TAK BY TO MĚLO JÍT MIMO NÁS


cize neberiete nas ako spojencov?
a inak mi sme sice vyhlasili vojnu ale mi neutocime na inych hracov z ich aliancie... iba na 5 konkretnych hracov ktorí to cele zacali.. môze ti to dosvedcit hocikto.. takze az taka totalna vojna to nieje.. ich hracov nechame tak.. mi utocime iba na agresorov.. nebude predsa ich aliancia trpet za ich agresiu..

a okrem toho dufam ze sa nechcete proti nam zapojit? je to cisto zalezitost medzi nami a EOI.. oni nas napadli mi sa branime.. to ze sme im vyhlasili vojnu tak to len za nasledok toho ze nemali zaujem o diplomaticke jednanie.. vzdy chcu diplomaticky jednat az ked je vojna vyhlasena.. a preto dufam ze nas nechate aby sme si to vybavili medzi sebou.. ak si pamätate tak ked ste mali konflikt s DOA tak sme vam tiez prislubili nestrannost.. ani jednej aliancii sme nepomahali kedze ste boli obe aliancie nasimi spojencami.. taktiez to ocakavam od vas.. preco ich chcete podporovat v tom ze nas napadaju? a aj dnes a stale? mi sme si v klude hrali svoju hru a nikoho sme nedrazdili.. mvocas, NoFear, honza3, Thovt a dalsi to cele zacali.. zacali spolocne a cielene napadat nasich hracov.. nerozumiem preco ich chcete podporovat... velmi by ma mrzelo keby zrovna vy ste isli proti nam len kvoli tomu ze sa branime..
a okrem toho ked sa to teda riesi diplomaticky tak preco o nicom neviem a mne nikto nic nepise.. nezabudajte ze mi sme poskodení tak preco to ide mimo nas?

vdaka za odpoved..





Dne 21.04.2010 18:29 massiveattack napsal:
> Bereme Vás jako spřátelenou alianci s nadstandardními vztahy. Jinak ohledně toho Vašeho konfliktu se hodně zkomplikovalo, jelikož Váš vůdce již vyhlásil válku a k tomu ještě totální válku. Vedení se bohužel shodlo, že do té války asi budeme muset jít taky, ale spíše jen oficiálně jít do války ale nijak moc se nezúčasnovat, bude to nejspíše na zvážení samotných hráčů, aliance v tomhle nebude zasahovat. jinak škoda že Váš vůdce se tak ukvapil, jelikož se to začalo diplomaticky řešit. Zatím ale ještě není nic jistého, s vůdcem to neustále řešíme a navíc se to teď hodilo i do diskuze pro celou alianci.
>
>
> Dne 19.04.2010 18:30 -Jack Sparrow- napsal:
> >
> > Este by som sa chcel spytat ci nas beriete ako spojencov alebo ako alianciu s ktorou mate mierovu zmluvu? lebo mi vas berieme ako spojencov kedze sme sa na tom uz hodne davno dohodli.. mam na mysli nase aliancie..
> > dufam ze je to tak aj z vasej strany..
> >
> > vdaka za odpoved..
> >
> >
> >
> >
> > Dne 19.04.2010 17:21 massiveattack napsal:
> > > Zdar,
> > > tvůj mail pošlu dalšímu vedení ať se k tomu i vyjádří oni. Aliance EOI85 je velmi nezbedná, to víme, ale v PAZ prostě. K tomu jestli jí budeme bránit? Pokud ona vyvovává konflikty, tak se jí zastávat nebudeme, pokud si do toho nepřivedete žádnou další alianci. Prostě by sme pouze dorovnali stav aliancí, které proti sobě stojí. Pokud tedy bude konflikt jen mezi Vámi a EOI85, je nám to zcela fuk. Pokud si pak přivoláte na pomoc další alianci, tak napřed se pokusíme diplomaticky tu alianci přesvědčit, ať se nezúčaňuje bojů, když bude pokračovat, tak se zapojíme i my. Toto je zatím oficiální stanovisko RES.
> > >
> > > S pozdravem
> > >
> > > Massiveattack
> > > Diplomat RES
> > >
> > >
> > > Dne 19.04.2010 14:24 -Jack Sparrow- napsal:
> > > > -Jack Sparrow- z aliance Atlantida zasílá následující zprávu:
> > > > Zdravim spojenci Smile
> > > >
> > > > Mam na vas otazku.. Aliancia EOI sa snazi vyvolat konflikt za kazdu cenu.. opakovane zautocili na nasu alianciu a teraz v sobotu sa traja spolu s ich generalom rozhodli prepadnut nasu hracku spolu.. Utok sme im vsak prekazili a oni bitku prehrali.. okupuju hracov v nasom okoli a robia vypady.. Je to jasna provokacia..
> > > > Neziadame od vas ako spojencov pomoc ale len vysvetlenie preco aliancia EOI je agresorom a pritom je clenom spolku PAZ kde je napisane : citujem :
> > > >
> > > > "Peacekeeper Agreement of Zeta (PAZ)
> > > >
> > > > Patříme do společenství koalice PAZ, která představuje obranné kompaktní spojenectví aliancí, jejichž hlavním cílem je udržovat mír a mocenskou stabilitu na planetě Zeta. Mezi hlavní zásady koalice patří bezpodmínečné spojenectví (nadřazenost koaličního spojenectví nad uzavřené mírové dohody), výlučné členství, primární snaha o diplomatické řešení konfliktů a netolerance k agresivitě, bezpráví a útlaku. Společenství PAZ se zavazuje bránit napadeného člena koalice před agresorem a chránit ostatní aliance před neospravedlnitelným útokem agresivních aliancí."
> > > >
> > > >
> > > > PS: neodpovedaju na ziadne spravy a az dnes rano mi pisal ich vodca ze mi napise zajtra.. ani utocnici mi nic nenapisali..
> > > > Upozornujem este na to ze uz sme sa 3x dohodli s vedenim ze sa to nebude opakovat a pokazde sa to zopakovalo a vzdy nas agresivne napadli..
> > > >
> > > > Velmi rad by som bol keby si mi povedal ze ci si zasluzi byt taka aliancia vo vasom spolocenstve?
> > > >
> > > > Nas poznate velmi dobre.. sme dlho spojencami cize viete ze sme mierumilovna aliancia a nikdy sme ziadny konflikt nezacali a vzdy sa snazim vsetko riesit diplomatickou cestou.. Rad by som teda vedel ci budete alianciu EOI branit v pripade konfliktu ktory prave prebieha?
> > > >
> > > > Ja dufam ze k vojne nedôjde a robim vsetko preto aby k nej nedoslo ale keby ano tak dufam ze to nechate nech si to s nimi vybavime raz a navzdy aby nam dali sväty pokoj..
> > > >
> > > > Vdaka za odpoved.. -Jack- Smile

massiveattack
Ultimatus
Ultimatus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 28. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  great_1 Wed Apr 21, 2010 11:51 pm

ani jsem nevedel kdo v EOI je, ale jestli ti co jsou uvedeni jako agresori, tak vcelku verim verzi -A-.
Ted koukam, vzdyt mame s obouma mirovku!
great_1
great_1
Supremus
Supremus

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 03. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Je to asi složitější

Příspěvek  Vasek Thu Apr 22, 2010 12:54 am

Atlantida se fakt ukvapila. Naše vztahy s oběma aliancemi bývaly mohly napomoci k uklidnění situace. Navíc to "Vojna bude ukončená rozpustením aliancie Emperors Obl58" je poměrně špatná formulace. Teď je vážně jedno, komu budeme věřit a komu ne, ale nerad bych, abychom se zachovali stejně jako -A- v našem sporu s DoA. Pak bychom relativizovali význam celé koalice. Navíc celá věc je asi plná nedorozumění - viz následující vytržené vyjádření Thovta, s kterým jsem se o tom bavil a ptal se ho na podrobnosti:

Thovt napsal:...no Atlantida nam vyhlasila valku... a dali si za cil nase uplne zniceni... Coz se jim teda samozrejme nepovede Smile
V duvodech vyhlaseni valky hazej vsechnu spinu na nas...ve skutecnosti byly utoky z obou stran, diplomacie vazla z obou stran - z jejich strany byla teda od zacatku dost arogance, u nas to vazlo spis z duvodu toho, ze nas diplomat nebyl skoro vubec online Smile
...ale to uz je ted jedno, fakt je ten, ze ted mezi nama zuri valka - zatim to je vyrovnane, ale jestli do toho vstoupi i ty jejich "sestersky aliance", "akademie" atd., tak bysme byli ve vyraznym oslabeni...

EOI58 jsem podle pravidel PAZ potvrdil naší účast ve válce s tím, aby nám ještě sdělili, jestli si to přejí. Pokud mi přijde žádost, abychom se zapojili, válku Atlantidě vyhlásím, ač se mi do toho opravdu nechce. Massiveattack to napsal přesně. Samozřejmě, jako v předchozím konfliktu bude platit, že nikdo nebude do bojů nucen, snad to ani není třeba zmiňovat. Navíc, pokud je pravda, že útočí jen na agresory, pak naše výpomoc se může soustředit pouze na obranu a během toho můžeme dál vyjednávat podmínky ukončení konfliktu.

Jinak, ani možná, i když, snad Wink off topic: VMV vyhlásila válku UA. Pokud se na stranu UA připojí i SkappSka z AGH a její syn Vladis z DoA, máme na krku další rozhodování. Very Happy Tak snad to tak daleko nedojde.
Vasek
Vasek
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 243
Join date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Tak zatím do války nejdeme...

Příspěvek  Vasek Thu Apr 22, 2010 12:34 pm

... viz vyjádření EOI58 k naší nabídce pomoci:

Thovt napsal:Dekujeme za nabidku pomoci, moc si toho vazime! Urcite se nam ted bude bojovat mnohem lip, kdyz vime, ze za nami stoji takove mocne aliance jako RES a dalsi z PAZu...
Kazdopadne neni nutny zatim nejak zasahovat. Chapeme dobre vztahy RES a -A- a respektujeme to... Koneckoncu i my jsme s -A- meli celkem dobre vztahy, nez par jedincu od nich zacalo ty provokace...
Takze zatim diky, budeme prubezne informovat... a kdybychom nedejboze byli v nejaky nouzi, tak by se to zacalo dal resit.

Tak teď bychom mohli zkusit vypomoci alespoň diplomaticky ve vyjednávání o ukončení konfliktu.
Vasek
Vasek
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 243
Join date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  massiveattack Thu Apr 22, 2010 12:45 pm

Vasku chvilku je nech, ať se trochu pokočkujou, když se konflikt mezi nimi ukončí moc brzo, bude to pro obě aliance o ničem a staré křivdy zůstanou. Takhle brzo zjistí, že se to neposouvá ani jedním směrem a rádi se na to s naší pomocí pak vykašlou. Toť můj názor.

jinak pokud bude mít aliance VMV problémy, té rád pomůžu. aliance se kterými válčí vůbec neznám, ale klidně se rád seznámím, jen ale pokud si přiberou na pomoc další aliance, takže to bude dvě a více aliancí proti VMV, pokud to bude jedna na jednu, tak s edo toho montovat nebudu.

massiveattack
Ultimatus
Ultimatus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 28. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  DrZkaza Thu Apr 22, 2010 1:35 pm

Podle mě je problém v tom, že pokud má PAZ smysl, tak se hned po výzvě člena tohoto sdružení, abychom se zapojili, musíme zapojit do války, ať se nám to líbit bude a nebo nebude. Jinak budeme jako Atlantida ve válce s DOA a upřímně mám od té doby na Atlantidu pifku, protože jsem z nich měl vždycky pocit, že jen kecaj a hlavně si nechtěj přes deklarovaná spojenectví mazat ruce.
Takže buď budeme v nějakých spojenectvích a budeme prostě spojencům pomáhat a nebo nemáme do žádných spojenectví lézt a budeme se rozhodovat vždy sami za sebe.
Můj názor je sice možná trochu jednoduchý a nezohledňuje příčiny současného konfliktu, ale jasně vymezuje spojenecký postup a dává podnět k dalším úvahám.

DrZkaza
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 85
Join date : 02. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  Vasek Thu Apr 22, 2010 1:41 pm

massiveattack napsal:...

Naprosto souhlasím. Wink Je pravda, že bude lepší, když je chvilku teď necháme. Ale napsal jsem i tak Jack Sparrowovi, aby viděli, že opravdu stojíme za PAZ. I když si od toho moc neslibuju, aspoň je třeba přimějeme k úvaze, že vyhlašovat totální války není dobrý nápad.

Jinak VMV jsem taky napsal, že s námi v případě zapojení dalších aliancí mohou počítat.
Vasek
Vasek
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 243
Join date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Válka ??

Příspěvek  Coufi Thu Apr 22, 2010 1:44 pm

Pokud bude bojovat pouze pár šílenců na obou stranách, je to jen vyřizování si účtů mezi několika hráči. Až proti sobě půjdou celé Ali, zapojím se.

Coufi
Supremus
Supremus

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 28. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  Vasek Thu Apr 22, 2010 1:45 pm

DrZkaza napsal:Podle mě je problém v tom, že pokud má PAZ smysl, tak se hned po výzvě člena tohoto sdružení, abychom se zapojili, musíme zapojit do války, ať se nám to líbit bude a nebo nebude. Jinak budeme jako Atlantida ve válce s DOA ... Můj názor je sice možná trochu jednoduchý a nezohledňuje příčiny současného konfliktu, ale jasně vymezuje spojenecký postup ..

Kdepak, to je naprosto přesný! To jsem také -A- napsal, ostatně stejně jako Massiveattack.
Vasek
Vasek
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 243
Join date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  Mithorn Thu Apr 22, 2010 2:29 pm

Ahoj, nemůžu se rozhodnout - věřím víc Atlantidě, ale mvocas nás podpořil s DoA a jsme prostě spojenci.
Já jsem pro tu variantu, která povede k míru. Pokud ho nebude možnost dosáhnout jednáním bez války, jsem pro přidat se do války, pokud to povede k míru. Pokud by to akorát mělo rozpoutat konflikt větší a delší, jsem pro nezapojovat se.

Mithorn
Ultimatus
Ultimatus

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 08. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  svab Thu Apr 22, 2010 4:56 pm

ja bych s vyhlasenim valky sakra pockal!!!!! prece jen sme PAZ zalozily jako koalici obrannou.....a ne ze se zapojime do boje hned jak nekdo z clenu PAZ neco vyprovokuje

v tomhle pripade bych to nechal jen vyhradne -A- a EOI at si vyresi mezi sebou valecne a my bysme meli pomahat diplomaticky. Proto ja bych se nerad zapojoval do bojů, ale jestli to bude přáním vedení aliance RES a koalice PAZ, samozrejme ze budu stat s vojskem pred zdí !!

samozrejme by se melo vysetrit kdo koho zacal provokovat a podle toho se zachovat. A pokud se to nebude dat zjistit, tak samozrejme verit clenum koalice.......
svab
svab
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 03. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  massiveattack Thu Apr 22, 2010 8:04 pm

no výsledek tohohle hlasování prostě shnuje to, co si vedení myslí. Myslím, že když nás zatím EOI85 nepožádalo o zapojení, tak budeme muset tlačit na diplomatickou pilu a snažit se to urovnat. Zároveň, jak sem výše psal, je třeba nechat je trochu vybouřit, Jack Sparow mi jasně psal, že hodlají útočit na pár členů EOI, kteří podle nich konflikt vyvolali (bohužel vůdce Atlantidy se ukvapil a hned vyhlásil totální válku). Pokud budeme požádáni o zapojení se do války, preferuji svobodnou volbu každého člena aliance, který bude počítat s tím, že jeho aktivní zapojení do útoků na něj přiláká pozornost.

Takže když už budeme muset vyhlásit válku, tak to bude taková válka jen na papíře, nebo spíše někde na vývěsce. Přirovnání k historii: vyhlášení války Británií a Francií Německu po napadení Polska (samozřejmě do doby než Němci vlítli do Beneluxu)

Jinak asi zbrojit už teď je zbytečné, ale šetřit si síru ve skladech se vyplatí. Stoupne jí cena a bude jí nedostatek.

massiveattack
Ultimatus
Ultimatus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 28. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  great_1 Thu Apr 22, 2010 10:25 pm

a to se proste jejich vedeni nemuze dohodnout a valku zrusit? Dyt se chovaj jak maly Venove... (bez urazky Vasku Smile )
great_1
great_1
Supremus
Supremus

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 03. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  Vasek Fri Apr 23, 2010 1:51 pm

great_1 napsal:a to se proste jejich vedeni nemuze dohodnout a valku zrusit? Dyt se chovaj jak maly Venove... (bez urazky Vasku Smile )

Very Happy nic. V podstatě asi nemohou. Jak jsem vytušil z dopisů z obou stran, válka je některými poměrně hodně vítána. Massiveattack má pravdu. Je třeba je teď chvilku nechat. Celá debata se tady točí okolo toho, kdo má pravdu, kdo to vyvolal atd. Osobně věřím víc Atlantidě, že se cítila být vyprovokována. Ale udělala zásadní chybu, že se vyprovokovat nechala a vyhlásila válku. Pokud by tak neučinila, oplatila by agresorovi stejnou měrou, válku by třeba nakonec vyhlásila EOI a mohli bychom zůstat neutrální, tak jak to vyžaduje od nás Atlantida s odkazem na svoje chování v případě konfliktu DoA vs RES, cituju:

Jack Sparrow napsal:
...Mi sme boli pri vasom konflikte s DoA nestranní a tiez sme to riesili ale iba na diplomatickej urovni.. takze mohli by ste to spravit aj vy tak.. patrilo by sa na oplatku.. v zivote by sme nesli ani proti vam ani proti DoA.. chapem ze mate svoje spolocenstvo a chcete im pomôct ale preco ked si zacali oni? ..."
(dnešní dopis od Jacka Sparrowa)
.

Tak se však nestalo. Členovi PAZ byla vyhlášena válka, takže následný scénář by se měl řídit [You must be registered and logged in to see this link.]. Pro jistotu je připomínám:

PAZ napsal:
1) PAZ je obranná koalice.
2) Napadení aliance znamená automatické vyhlášení války agresorovi ostatními členskými aliancemi. Teprve následně se začne s diplomatickým vyjednáváním s agresorem, aby ustoupil ze svého záměru.
3) Výlučné členství patří mezi zásadní podmínku spojenectví v PAZ. Žádná členská aliance není současně členem jiné koalice.
4) Koaliční spojenectví je nadřazeno mírovým dohodám členských aliancí.
5) Pokud členská aliance vyhlásí válku jiné alianci, pak zapojení se do války je na rozhodnutí každé aliance zvlášť. V případě, že takové alianci bude vyhlášena válka jinou aliancí, uplatňuje se pravidlo 2.
6) Válku jiné koalici či alianci koalice vyhlašuje a ukončuje na základě jednomyslného souhlasu všech členských aliancí. Právo veta je zaručeno všem členským aliancím a musí být respektováno, nicméně se tím nevylučuje platnost pravidla 5.


Tedy: Ano, PAZ je obranná koalice (viz bod 1) s výlučným členstvím (viz bod 3), tzn., že brání své členy a to bezpodmínečně (viz bod 2 a 4). Válku PAZ vyhlásit může (viz bod 6), ale právem veta je zajištěno, že všechny aliance budou přesvědčeny o ospravedltelnosti takového jednání, jinak agrese ze strany PAZ není možná. Jednotlivé války jsou sice individuální záležitostí každé aliance zvlášť (viz bod 5), ale to není tento případ. Pokud je členovi vyhlášena válka, pak se uplatňuje pravidlo 2, i v případě, že by válku vyprovokoval. Samozřejmě by bylo fajn uvést, že v takovém případě by uplatnění pravidla bylo na rozhodnutí každé aliance zvlášť, ale to dle mého názoru nelze nikdy přesně zjistit a navíc by to byla relativizace celého účelu koalice a pak by se tím mohla ohánět jakákoli spojenecká aliance, pokud by se jí zrovna do bojů nechtělo. Chovat se jako -A- za války s DoA bychom se tedy neměli, pokud se chceme řídit pravidly (viz také bod 4) a zachovat koalici PAZ funkční.

Shrnutí:

1) Věříme-li v PAZ, což je projekt, který jsme iniciovali po zkušenosti z nefunkčnosti SNA v konfliktu s DoA, pak bychom se bez diskuse měli postavit za člena, kterému byla vyhlášena válka. Debatu po té můžeme vést o možnostech ne/zapojení do bojů (o tom je to hlasování) a dohadovat se, kdo to vlastně vyprovokoval. Tím by se však nic na podstatě našeho postoje měnit nemělo.

2) Chceme-li si pravidla PAZ přizpůsobovat vlastním krátkodobým zájmům a individuální případy podmiňovat balancováním mezi morálními zásadami jako je spravedlnost, respekt a loajalita, pak bychom měli zvážit setrvání v koalici. Je to relevantní úvaha. Pokud bychom se chtěli chovat jako Atlantida v SNA v případě války s DoA, PAZ pro nás nebude mít smysl a bude lepší zůstat sami, jelikož se tak můžeme řídit jen dle vlastního uvážení.

Politika je svinstvo a jakákoli pravidla - která musí být jednoduchá, aby byla efektivní - jsou zneužitelná, jelikož nemohou být již z definice bezvadná a dokonalá. Nicméně konečné rozhodnutí vždy musí sledovat vlastní zájem a nevybočit ze zásad, které rozhodnutí zpětně legitimizují. Či tedy chcete-li, politiku můžeme brát jako pragmatický proces vyvažování zmíněného v jakési sadě „her“, na jejichž konci vždy stojí vlastní zájem konkrétního „hráče“. Pokud mě budete chtít obvinit z machiavellismu, nebudu se bránit Very Happy . Ale konec přednášky Wink a k věci: jako člen výkonného orgánu aliance vidím jako strategický zájem RES v daném případě v zajištění bezpečnosti aliance; to nám může zajistit členství v PAZ a tomu by mělo být podřízeno vše; pravidla a zásady PAZ mluví jasně a chceme-li udržet naší bezpečnost v případném našem napadení zaštítěním se PAZ, pak se jimi musíme řídit a tedy stát za naším spojencem pouze a jenom z daného jednoduchého pragmatického důvodu. Finito. Wink Tedy ještě jednodušeji: pokud nás EOI o pomoc požádá, tak vyhlásíme válku -A-, jinak z PAZ vystoupíme. Vyhlášení války Atlantidě se mi opravdu nelíbí, ale považuji to v „sadě her“ za malý ústupek, který se nám v budoucnu může vyplatit.
Vasek
Vasek
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 243
Join date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  great_1 Sun Apr 25, 2010 10:57 pm

Sypu si popel na hlavu, za neznalost koalicnich pravidel, ale to jsem netusil.
Jestli je to ale takhle, tak proc uz davno nejsme ve valce? A co ostatni celenove PAZ? (dalsi popel, nevim kdo tam je Sad )
Tu valku bysme asi tedy vyhlasit meli, byt s dovetkem, ze s ni nesouhlasime a cinime tak pod tihou koalicnich pravidel.
Myslim, ze jestli valku nevyhlasime a s nami ale vsichni v PAZ, pak to muzem klidne rozpustit jako dalsi nefungujici projekt.
Soucasne by asi bylo dobre, aby clenove PAZ meli povinne na ali strance pravidla PAZ, aby si pripadny agresor mohl predem rozmyslet co bude dal.

Jak jsem psal vyse, jsem spis na strane -A- ale dohoda je dohoda meli bychom ji dodrzet (vsichni v PAZ).
Osobne se sice do boju zapojovat ani tak nehodlam, ale formalni vyhlaseni je myslim spravne.
great_1
great_1
Supremus
Supremus

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 03. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  Vasek Mon Apr 26, 2010 2:49 pm

Přesně tak, -A- taky věřím, že se jí do toho nechtělo a že se nechala vyprovokovat, ale vyhlásila válku - zásadní chyba - takže tak vyhlásila de facto válku celé PAZ. Pravidla mluví jasně, ale přeci jen ta Atlantida. :-/ Takže jsme zvolili postup, že jsme účast EOI přislíbili, nicméně zatím bez oficiálního vyhlášení války. Mohli by se totiž do toho vložit i jiné aliance a to by pak byl docela velký a nepřehledný konflikt. Atlantidě jsme to jednoznačně napsali, že ač jim věříme, tak na její straně v případě eskalace konfliktu stát nebudeme. Nejsem si jistý, jak to bude dál probíhat. EOI porazit nedokážou a pokud by byla v nesnázích, povolá na pomoc PAZ, to je jisté a logické. Snad ve vhodný čas uzavřou příměří a -A- sleví ze svého cíle zničit protivníka.

V PAZ jsou aliance AoA, VMV, EOI58 a my. Zapojení do konfliktu -A- vs. EOI zatím přislíbila AoA a RES. VMV má vlastní válku, kterou však vyhlásila ona a tak tam není, co řešit v rámci PAZ. Tedy, dokud se do toho nezačnou montovat jiné aliance. Wink

Co se týká pravidel, tak ty jsou v podstatě rozpuštěny v tom prohlášení na ofi stánkách každé ze zmíněných aliancí:

Peacekeeper Agreement of Zeta (PAZ) napsal:
Patříme do společenství koalice PAZ, která představuje obranné kompaktní spojenectví aliancí, jejichž hlavním cílem je udržovat mír a mocenskou stabilitu na planetě Zeta. Mezi hlavní zásady koalice patří bezpodmínečné spojenectví (nadřazenost koaličního spojenectví nad uzavřené mírové dohody), výlučné členství, primární snaha o diplomatické řešení konfliktů a netolerance k agresivitě, bezpráví a útlaku.
Společenství PAZ se zavazuje bránit napadeného člena koalice před agresorem a chránit ostatní aliance před neospravedlnitelným útokem agresivních aliancí.

Z poslední věty to vyplývá.

Jenom k tomu angažování v bojích - to je bez diskuse, samozřejmě platí to, co vždy. Kdo se nebude chtít aktivně zapojit do bojů nebo nebude moci (ne všichni na to mají čas), nikdo ho/jí nebude nutit, ale bylo by fajn, pokud by si alespoň udržel/a nějakou obranu (přeci jen může být napaden/a tak jako tak) a občas třeba podle možností přispěl/a materiálně těm, kteří by bránili čest aliance a aktivně přispívali k jejímu respektu v bojích.
Vasek
Vasek
Diktátor
Diktátor

Poèet pøíspìvkù : 243
Join date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

EOI58 vs. -A- Empty Re: EOI58 vs. -A-

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru